Home » Haberler » Teknoloji » Google’den Koronavirüs Fırsatçılarına Geçit Yok!

Google’den Koronavirüs Fırsatçılarına Geçit Yok!

Google yaptığı açıklama ile dünya markası olduğunu bir kez daha gösterdi.

Google, koronavirüs ile ilgili yanıltıcı reklamları engellediği gibi youtube’da yanlış bilgilendirme yapılan tüm içerikleri kaldırdığını açıkladı.

Kendi geleceğinin insanların geleceğine bağlı olduğunu çok iyi biliyor ve asla güven kaybetmek istemiyor.Hakikaten insanların güvenini kazanan daima başarılı olur…

Google CEO’su Sundar Pichai “Google nasıl yardımcı oluyor?” başlıklı yazıda COVID-19 ile ilgili olarak şunları söyledi:

“Güven ve Emniyet ekibimiz kullanıcılarımızı kimlik avı, komplo teorileri, kötü amaçlı yazılımlar ve yanlış bilgilere karşı korumak için dünyanın her yerinde 24 saat çalışıyor ve yeni tehditlere karşı sürekli tetikteyiz,YouTube’da, tıbbi tedavinin yerine koronavirüsü önlediğini iddia eden tüm içerikleri hızla kaldırmak için çalışıyoruz. Google Ads’de, koronavirüsünden çıkar sağlamayı amaçlayan tüm reklamları engelliyoruz ve son altı haftada on binlerce reklamı engelledik. Ayrıca WHO’ya ve PSA reklamları yayınlayan resmi kurumlara yardımcı oluyoruz.”

“Google buna ek olarak, dünyanın her yerindeki G Suite müşterilerine gelişmiş Hangouts Meet video konferans özelliklerine 1 Temmuz 2020’ye kadar ücretsiz erişim verdi. YouTube’da ise genele açık canlı yayınla ilgili artan talebi desteklemek için çalışıyoruz. Pichai, insanların kendi topluluklarıyla sanal bağlantıya geçmek istemesi nedeniyle, COVID-19’dan etkilenen bölgelerde artan bir ilgi olduğunu belirtiyor.”

“Bu, daha önce örneği görülmemiş bir durum,” diyen Pichai devam ediyor: “Bu duruma soğukkanlılıkla ve sorumluluk duygusuyla yaklaşmamız önemli, zira bize güvenen çok insan var.”


Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YouTube

Kunduz İndirim Kodu

Haziran 2023
P S Ç P C C P
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930