Home » Haberler » Teknoloji » EBA Akademik Destek Kullanım Eğitimi Başladı

EBA Akademik Destek Kullanım Eğitimi Başladı

Öğretmenler için Online EBA Akademik Destek Kullanım Eğitimi , EBA’da başladı.

Kurs hakkında,içeriği ve grubu menülerine tıklayarak daha detaylı bilgilere ulaşılabiliyor.

Kurs İçeriği; EBA Akademik Destek’le Eğitim,Anasayfa Hakkında,Takvim Hakkında,Testler Hakkında,Raporlar Hakkında,Etütler Hakkında,Ödevler Hakkında,Öğrenci-Yönetici ve Veli Arayüzleri ve Kurs Sonu Sınavı olmak üzere toplam 9 bölümden oluşmaktadır.

İlk 8 bölüm sonunda 14 sorudan oluşan toplam kısa test sorusu var.Son bölüm ise kurs sonu sınavı.

Kurs Grubunda paylaşım yapabilir,yapılan paylaşımlara aktif olarak katılabilirsiniz.

EBA Akademik Destek, teknolojinin yenilikçi ve etkin kullanımını ön plana çıkararak, internetin olduğu her yerde, zamana ve mekâna bağlı kalmadan kullanılabilen bir eğitim çözümüdür. Öğrenme ve öğretme süreçlerine dâhil edilerek süreci kolaylaştırmakta ve ilerlemeye yardımcı olmaktadır.

Bu kurs, öğretmenlerimizi; EBA Akademik Destek’te ne gibi özelliklerin bulunduğu, bu özellikleri nasıl kullanabilecekleri ve öğrencilerinin öğrenme sürecine bu platform aracılığıyla nasıl yardımcı olabilecekleri konularında yönlendirmek üzere, çevrimiçi olarak tasarlanmıştır.”

A Akademik Destek kursuna katılmak için izlenecek adımlar:
EBA Sayfam’a giriş yapınca sol menüden “Mesleki Gelişim” e tıklayınız.Açılan sayfada EBA Akademik Desteğe ardından da “KURSA BAŞLA” ile kursa giriş yapınız.

Kursa başladığınızda şu ekranla karşılaşırsınız.

Kursla ilgili öğretmen görüşleri:
*Kursu tamamladım . Gerçekten eğer etkili bir şekilde isteyerek kullanılırsa bize çok fayda sağlayacak bir uygulama . Lakin yabancı dil derslerinin içeriğinin ve kendisinin sisteme işlenmeyişi sorunun umarım sonraki günlerde düzeltilir . Hem yabancı dil öğretmenleri hem de yabancı dilden üniversiteye hazırlanan öğrencilere kaynak oluşmuş olur .


2 yorum

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YouTube

Kunduz İndirim Kodu

Haziran 2023
P S Ç P C C P
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930