Home » Güncel » Öğretmenlere rotasyon sonuçlar beklenirken iptal edildi

Öğretmenlere rotasyon sonuçlar beklenirken iptal edildi

Bu haberi haber ajansları “öğretmenlere müjde” olarak el almışlar ama bence yanlış bir başlık.Bu ifademin doğru olup olmadığını ancak süreci çok iyi takip edenler bilir.Haber7.com da yer alan ROTASYON İPTAL HABERİ:

“Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı öğretmenlere rotasyon uygulanmayacağını açıkladı.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Anayasa Mahkemesi’nin kararı sonrası Dershanenelerin durumu ve öğretmen atamalarında rotasyona ilişkin açıklama yaptı.

DERSHANE DÜZENLEMESİ

Avcı, AYM’nin dershanelerle ilgili iptal kararını göz önüne alarak, sektör temsilcileriyle ve hukukçularla bir araya geldiklerini belirterek,

“Ortaya çıkan boşluğun bir idari düzenleme ile giderilebileceği kanaatine vardık. Bunu da sektör temsilcileriyle görüşerek oluşturduk. Yönetmeliğimizi bu hafta içinde yayımlayacağız” dedi.

ROTASYON KALKTI

-Dün akşam konuyu Sayın Başbakanımıza da arz ettim. Onun da tavsiyeleri doğrultusunda, Bakanlığımızda da yaptığımız istişare görüşmeleri sonucunda rotasyonun uygulanmamasına karar verildi.”

Yorum:MEB resmen bir işi beceremediğini itiraf etmiş oldu…Artık öğretmenleri MEB’in eleştirecek bir hali kalmadı bence..Bence MEB’den bu nedenle bir kaç istifa gelmeli…..

 


Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

YouTube

Kunduz İndirim Kodu

Temmuz 2022
P S Ç P C C P
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031