Home » Genel » Bilgisayarda canlı dersi başlatma ile ilgili uzaktan destek alma

Bilgisayarda canlı dersi başlatma ile ilgili uzaktan destek alma

Okul BTR öğretmenlerinden yada işi bilen herhangi birinden, bilgisayarda canlı dersi başlatma ile ilgili yaşanan sorunların çözümü için ücretsiz “TeamViewer” programı ile uzaktan erişimle isterseniz destek alabilirsiniz.

Canlı derslerle ilgili yaşanan bir çok sıkıntının basit bir nedeni olsa bile çözmek kolay olmayabiliyor.Bu nedenle okul BTR öğretmeni olarak bu programın kurulumu ve kullanımı ile ilgili bu yazıya ihtiyaç duydum.Başarabildiğim ölçüde, canlı ders başlatma ile ilgili sorunu çözmek için uzaktan erişimle destek almak isteyen öğretmen arkadaşımdan, öncelikle aşağıdaki şekilde programı kurup bana program bilgilerini iletmelerini isteyeceğim.

Biliyorum,bu biraz destek veren için iş gücü olacak ama, ülkemizin bulunduğu bu ortamda, bir öğretmen olarak canlı derslerin sağlıklı yürümesi için herkesin elinden geleni yapması gerektiğine inanıyorum.Bu gençlik bizim.Onları kendi hallerine bırakmamız asla doğru olamaz.

Bütün zorluklara rağmen,bu zorlu süreçte omuz omuza vererek, “TeamViewer” ile uzaktan bilgisayar bağlantısı yaparak karşılıklı birbirimize destek vermeye çalışacağız.

Kurulumu ve kullanımı oldukça basit bir program.Kişisel kullanımı zaten ücretsiz.Programı indirmek,kurmak ve başlatmak için aşağıdaki sırayı takip etmeniz yeterli.

1) “TeamViewer” programının önce bilgisayarınıza indirin. İndirmek için buraya yada resme Tıklayınız.İsterseniz programın sitesine giriş yaparak indirin.

2) Program bilgisayara inince kurulumu başlatın.Kurulumun ilk adımı şu ekranda hiç bir değişiklik yapmadan “Kabul et-bitir” diyorsunuz.Yönetici izni veriniz.

3) Ardından kulumu ekran görüldüğü tamamlanacaktır.

4) Programın kurulumu tamamlanınca aşağıda sağda yada solda programın sembolüne tıklayarak programı başlatınız.

5) Ekrandaki numarayı ve şifreyi bilgisayarınıza uzaktan müdahale edecek arkadaşınıza iletiniz.Daha sonra sadece bilgisayarı izleyin:)

DİKKAT: Bu desteği lütfen herkesten almayın!.Kesinlikle çok yakından tanıdığınız ve güvendiğiniz kişilerden alınız.


2 yorum

    • Burada anlattığım şekilde çok yakından tanımadığım birisine destek veremem.Siz tanıdığınız birisinden burada anlatıldığı gibi destek alabilirsiniz.

Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YouTube

Kunduz Dönemlik İndirim Kodu

Nisan 2024
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930