Home » Güncel » 2016 YGS sınav sorularının hepsi ne zaman yayınlanacak?

2016 YGS sınav sorularının hepsi ne zaman yayınlanacak?

Yaklaşık üç saat süren YGS maratonu sona erdi. Peki 2016 YGS sınav soruları ne zaman yayınlanacak? Soru kitapçıkları ne zaman kamuoyu ile paylaşılacak? İşte sınav soruları ve sonuçlara dair bilgiler..

2016 YGS sınavı tamamlandı. Sınav sonuçlarını merak eden öğrenciler arama motorları aracılığıyla YGS sınav soruları ne zaman yayınlanacak suallerine cevap aramaya başladı. Peki 2016 YGS sınav soruları öğrencilere ne zaman açılacak?

SORULARIN YÜZDE 20’Sİ HEMEN AÇIKLANIYOR

Geçtiğimiz yıllarda başlatılan sistem ile YGS ve diğer sınavların sonuçları ilk etapta sadece yüzde 20 oranında görüntülenebilmektedir.
Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresine T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra ilgili sınavı ve “Cevap Kağıdı Görüntüleme” ekranını seçerek sınavda kullandıkları cevap kağıdının görüntüsünü, cevap kağıdına yaptıkları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen aday cevaplarını ve soruların doğru cevaplarını görebileceklerdir.

ADAYLAR KENDİ KİTAPÇIKLARINI GÖREBİLECEKLER

Adaylar cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabı ile ilgili soruya kendilerinin vermiş olduğu cevabı görebileceklerdir. Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenmektedir. Ayrıca bu sayfada, adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayıları ile birlikte ham puanları da gösterilmektedir.

SORULARIN TAMAMI SONUÇLARIN ARDINDAN

Bir önceki sene 15 Mart tarihinde yapılan YGS sınavının ardından sonuçlar dört gün sonra (19 Mart) açıklanmış, soru kitapçıkları da o akşam yayına verilmişti. Bu sene de aynı hızla açıklanması beklenen sonuçların ve kitapçıkların en geç 25 Mart Cuma günü ÖSYM’nin internet sitesi aracılığıyla öğrencilerle paylaşılması bekleniyor.

HABERTÜRK


Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YouTube

Kunduz Dönemlik İndirim Kodu

Temmuz 2024
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031