Home » Eğitim » Keşke bu başlık doğru olsaydı!

Keşke bu başlık doğru olsaydı!

Bu ara KPSS yolsuzluğu ile ilgili o kadar haberle karşılaşıyoruz ki,mesleğim gereği haberler dikkatimi çekiyor,hoşuma hiç gitmese de..

KPSS Birincisi Haberi
15 Ağustos 2010 KPSS Birincisi Haberi

15 Ağustos 2012 tarihinde “Eşi birinci olsun diye tüm ev işlerini o yaptı” başlığı ile ilgili basına yansıyan haberden bir kesit…Haberin tamamına ulaşmak için başlığı google’den aratmanız yeterli.Yanlış anlaşılır diye haberi aldığım kaynağı veremiyorum maalesef..

…..28 yaşındaki Gamze Hanım, Celal Bayar Üniversitesi Gıda Mühendisliği bölümünden 2003 yılında mezun olmuş. KPSS’ye daha önce 3 kez girmiş ama hiçbirinde ciddi bir şekilde hazırlanmamış. Özel sektörde çalışmaktan bunalınca KPSS’ye hazırlanmayı kafaya koymuş….

Bu gün “2010 KPSS sonrası 5 öğretmen adayı canına kıymış!” başlıklı kaynağı “Star” olan haberi okurken inanın içim sızladı…

Nasıl sızlamasın tam 5 can gitmiş….

Konu,gelecek için hayalleri olan tam 5 meslektaşım olunca ,hiç erinmeden haberin tamamını okumaya çalıştım.Bitiremeden duygu seline kapıldım…Kolay değil,5 öğretmen adayı demek yüzlerce-binlerce seven,tanıdık demek…Hepsinin ayrı bir hikayesi var.Ben burada haberi aynen vermeyeceğim.Haberi merak edenler
2010 KPSS sonrası 5 öğretmen adayı canına kıymış!” başlığa tıklamaları yeterli..

Haberden bir bölüm aynen şöyle:

“…….EŞİ BİRİNCİ OLSUN DİYE TÜM EV İŞLERİNİ O YAPMIŞ!

Haberde bu durum ‘Eşi birinci olsun diye tüm ev işlerini o yaptı’ başlığı ile aradaki eşsiz sevgi ve aşka dikkat çekiliyor(!) Bir sene önce 60.585 puan alan G.T. Eser, bir sene sonra birinciliği amaçlıyor. Hedef bu olsa gerek (!) Her evli bayan o yıllarda eşlerine örnek vermişlerdi K. Eser’in fedakarlıklarını, çiftler uzun zamandır konuşmuşlardı bu fedakarlığı kendi aralarında, buna kaç kez şahit olmuştum o yıllarda……”

Tam bu bölüme gelince,merak ettim “Eşi birinci olsun diye tüm ev işlerini o yaptı” haberi o tarihlerde basına nasıl yansımış,aynen böyle mi diye..
5 Ağustos 2012 tarihli bu haberin tamamına internetten bakıp görebilirsiniz

2010 KPSS sonrası 5 öğretmen adayı canına kıymış!” haberdeki üzücü durum karşısında özetle şunu paylaşmak istiyorum.Uzun uzun yorum yapmaya gerek yok,çok fazla yorum yanlış anlaşılabilir..

Bunu yapanların yanına kar mı kalacak diye ister istemez insan soruyor..İnsan eliyle dağıtılan adaletten ne kadar isabetli sonuç çıkabilir ki…

Ben ilahiyatçı falan değilim ama burada bir ayeti kerimeyi hatırlatmak isterim.

Kur’an en güzel cevabı veriyor,bu dünyada yapılan doğruların-yanlışlıkların sonucu ile ilgili olarak:

“Her kim zerre kadar iyilik yapmışsa, onun mükâfatını görecek, Ve her kim de zerre kadar kötülük yapmışsa, onun cezasını görecektir.”(Zilzal, 99/7-8)

Daha uzatmaya,başka cevap aramaya gerek var mı…

Eşi birinci olsun diye tüm ev işlerini o yaptı” haberi keşke doğru olsaydı…

Umarım,bu ülkede,bu yapılan son haksızlık olur.

Biz öğretmenlere çok ama çok iş düşüyor,işimiz kolay değil,Hayırlısı bakalım…

 


Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YouTube

Kunduz Dönemlik İndirim Kodu

Mayıs 2024
P S Ç P C C P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031