Home » Güncel » 9,10,11 ve 12.Sınıf Matematik 2.Dönem Ortak 1. ve 2. Yazılı Konu Soru Dağılım Çizelgesi

9,10,11 ve 12.Sınıf Matematik 2.Dönem Ortak 1. ve 2. Yazılı Konu Soru Dağılım Çizelgesi

2023-2024 yılı 2.dönem açık uçlu yapılacak okul, il/ilçe ortak yazılı sınavların konu soru dağılımları belli oldu. Böylece öğrenciler şimdiden 1. ve 2. yazılı sınavlarda hangi konuya çalışmaları gerektiğini biliyor. Fen lisesinde konuları farklı olan matematik dersleri için ayrıca konu dağılım tablosu yayınlandı.

9.Sınıf Matematik 2.Dönem 1.Yazılı Ülke Genelinde Ortak Olacak
9.Sınıf Matematik 1.Yazılı ülke genelinde 27 Mart 2024 tarihinde ortak yapılacak. Bu ortak sınavda, 8 adet açık uçlu yada açık uçlu ve kısa cevaplı soru sorulacak. Yazılı konularının soru dağılımını MEB soruların konu dağılımını yayımladı.

9.Sınıf Matematik 2.Dönem 1. Ortak Yazılı Soru Konu Dağılım Çizelgesi için TIKLAYIN

9.Sınıf Matematik 2.Dönem Ülke Geneli Ortak 1. Yazılı Örnekleri

Ülke Geneli 9.Sınıf Matematik 2.Dönem Ortak 1.Yazılı Soru Çözümleri (ÖRNEK-1) (Orijinal yayınları)

Ülke Geneli 9.Sınıf Matematik 2.Dönem Ortak 1.Yazılı Soru Çözümleri (ÖRNEK-2) (Miray yayınları)

Ülke Geneli 9.Sınıf Matematik 2.Dönem Ortak 1.Yazılı Soru Çözümleri (ÖRNEK-3) (Miray yayınları)

Ülke Geneli 9.Sınıf Matematik 2.Dönem Ortak 1.Yazılı Soru Çözümleri (ÖRNEK-4) (Sarmal yayınları)

Ülke Geneli 9.Sınıf Matematik 2.Dönem Ortak 1.Yazılı Soru Çözümleri (ÖRNEK-5) (Endemik yayınları)

Ülke Geneli Ortak 1. Yazılı 9.Sınıf Matematik Konu Konu Çalışma Soru Çözümleri

2.Dönem Ülke geneli 1. ortak yazılı da 8 soru sorulacak. Soruların çıkacağı konular: Üslü-Köklü ifadeler, Oran ve Orantı, Problemler, Üçgenler

Ülke Geneli 9.Sınıf Matematik 2. Dönem Ortak 1.Yazılı ORAN-ORANTI Çalışma Soru Çözümleri

Ülke Geneli 9.Sınıf Matematik 2. Dönem Ortak 1.Yazılı ÜSLÜ İFADELER Çalışma Soru Çözümleri

Ülke Geneli 9.Sınıf Matematik 2. Dönem Ortak 1.Yazılı KÖKLÜ İFADELER Çalışma Soru Çözümleri

Ülke Geneli 9.Sınıf Matematik 2. Dönem Ortak 1.Yazılı PROBLEMLER Çalışma Soru Çözümleri

2.yazılı sınav ise okul, il-ilçe düzeyinde açık uçlu sorularla ortak yapılacak.

10-12.Sınıf Matematik 1. ve 2. Yazılı Okullarda-İl/İlçe Ortak Açık Uçlu Olacak
10-12.Sınıf 2.dönem matematik dersinin hem 1. yazılı sınavı hem de 2. yazılı sınavı il-ilçe ya da okul düzeyinde açık uçlu sorularla ortak yapılacak. Bu sınavlarda soru dağılımları MEB’in yayınladığı örnek soru dağılım tablolardaki senaryolar dikkate alınarak hazırlanacak. Okul zümreleri soru sayılarının konu dağılımlarını dönem başında öğrencilere duyuracak. Soru sayıları ve konu dağılımları okullarda-ilçe ve illerde az da olsa farklılık gösterebilir.

2. DÖNEM ANADOLU-FEN LİSESİ MATEMATİK KONU SORU DAĞILIM TABLOLARI 

9.Sınıf Matematik 2.Dönem 2. Ortak yazılı konu dağılım çizelgesi için TIKLAYIN
10.Sınıf Matematik 2.Dönem 1-2. Ortak yazılı konu dağılım çizelgesi için TIKLAYIN
11.Sınıf Matematik 2.Dönem 1-2. Ortak yazılı konu dağılım çizelgesi için TIKLAYIN
12.Sınıf Matematik 2.Dönem 1-2. Ortak yazılı konu dağılım çizelgesi için TIKLAYIN

2.Dönem 1.yazılı sınavlar 25 Mart- 5 Nisan 2024 tarihlerinde yapılacak. 1 Nisan günü muhtemelen yazılı sınav yapılmayacak. Çünkü 31 mart pazar günü yapılacak yerel seçim nedeniyle, daha önceki seçimlerde olduğu gibi okulların tatil olma ihtimali var.

2. dönem 2. ortak yazılı haftası

MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü ikinci dönem okulların açılacağı 5 Şubat tarihinden bir gün önce 2.dönem ortak yapılacak yazılı sınavların konu soru dağılım çizelgelerini yayımlayarak şu açıklamayı yaptı:

“Millî Eğitim Bakanlığınca, il, ilçe ve okul genelinde yapılacak ortak sınavlar öncesinde il sınıf/alan zümrelerince oluşturulacak konu soru dağılım tablolarına örnek teşkil edecek tablolar yayımlandı.

Millî Eğitim Bakanlığınca 9 Eylül 2023’te yayımlanarak yürürlüğe giren Ölçme ve Değerlendirme Yönetmeliği’ne göre ülke, il, ilçe ve okul genelinde yapılacak ortak yazılı sınavlar, il sınıf/alan zümrelerince hazırlanacak konu soru dağılım tabloları çerçevesinde uygulanacak.

Bu kapsamda, ikinci dönem başında il sınıf/alan zümreleri tarafından Ölçme Değerlendirme Merkezi Müdürlüğünün görüşü alınarak hazırlanacak konu soru dağılım tablolarına örnek oluşturması açısından temel eğitim ve ortaöğretimdeki farklı branş ve sınıf düzeylerinde “konu soru dağılım tabloları” yayımlandı.

İl sınıf/alan zümreleri, yayımlanan konu soru dağılım tablosu örnekleri temelinde kendi tablolarını hazırlayacak.

Birinci dönemde olduğu gibi, ikinci dönemde de okul genelinde yapılacak ortak yazılı sınavlar için yayımlanan bu örnek senaryolara yönelik soru örnekleri ve çözümleri https://odsgm.meb.gov.tr/ adresinde yayımlanacak.”  

Tablolarla ilgili şu bilgi verildi:

“Konu soru dağılım tablosu, öğretim programında yer alan konu ve kazanımlarla ortak sınavlardaki soru
dağılımlarının gösterildiği tabloyu ifade eder. Konu soru dağılım tabloları, sınavların kapsam geçerliğinin artırılması ve öğrencilerin sınavlara daha bilinçli hazırlanması için her sınavda hangi konu/kazanımdan kaç soru sorulacağının önceden öğrencilere bildirildiği tablolardır. Millî Eğitim Bakanlığı Ölçme ve değerlendirme Yönetmeliği’ne göre konu soru dağılım tabloları öğretim yılı başında her sınav için il sınıf/alan zümreleri ve Ölçme ve Değerlendirme Merkezi Müdürlüğü ile birlikte oluşturulacak, ardından öğrencilerle paylaşılacaktır. Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü olarak il sınıf/alan zümrelerine yardımcı olmak üzere örnek konu soru dağılım tabloları hazırlanmıştır. Bu tablolardaki örnek senaryolarda yer alan sorulardan bazıları tek, bazıları ise birden çok kazanıma erişme durumunu yoklamaktadır.
NOT: Konu soru dağılım tabloları öğretim programında yer alan tüm kazanımlar dikkate alınarak hazırlanmış ancak tabloda sadece soru sorulması planlanan kazanımlara yer verilmiştir.”


Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YouTube

Kunduz Dönemlik İndirim Kodu

Temmuz 2024
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031